Doporučené trasy pro koloběh

Koloběžky Žluté plovárny si můžete zapůjčit i vrátit v našich provozovnách podél Jizery a cyklostezky Greenway Jizera:

Líšný - bývalá samoobsluha
Malá Skála - Žlutá plovárna
Infocentrum Maloskalsko - centrální parkoviště
Křížky - vodácká restaurace a penzion
Dolánky - sportovní areál
Chata Kopanina - restaurace a půjčovna koloběžek

Vzdálenost po cyklostezce Greenway Jizera je:

Líšný - Malá Skála 2 km
Malá Skála - Křížky 2 km
Křížky - Dolánky 6 km

Novinka - sjezdy na koloběžkách z Kopaniny

Chata Kopanina - Žlutá plovárna/Kemp Dolánky

Chata Kopanina - Malá Skála

Doba trvání dle zvolené trasy, minimálně 30 minut
Vzdálenost dle zvolené trasy
Vhodné pro děti ano
Možnost občerstvení Chata kopanina

Do rodiny SUNDISK Family patří i  Chata Kopanina, zde nabízíme sjezdy na koloběžkách a možnost občerstvení. Nejoblíbenější sjezdovou trasou je sjezd na Malou Skálu přes Frýdštejn.

Trasa vede po silnici, ale svojí většinou po málo frekventovaných komunikacích. Tento sjezd je nejčastěji doporučován zejména z důvodu velice kvalitního asfaltového povrchu bez větších nerovností. V případě, že si nevíte rady s výběrem trasy, neváhejte nás kontaktovat na telefonním čísle 775 580 388, kde vám s výběrem poradíme.

Nejoblíbenější trasa Malá Skála - Dolánky u Turnova

Dolánky - Malá Skála

Doba trvání 1-2 hod
Vzdálenost 8 km
Vhodné pro děti ano
Možnost občerstvení Penzion a hospůdka Křížky

Malá Skála - Křížky - Rakousy - Loužek - Dolánky u Turnova

  • Délka trasy: 8 km
  • Min. čas jízdy: 1,5 hod.

Nejoblíbenější a zároveň nejvyužívanější trasou je cyklostezka č. 17. Tato nově zbudovaná cyklostezka Greenway Jizera je již od svého vzniku hojně využívána cyklisty, bruslaři, ale i návštěvníky půjčovny koloběžek. Trasa prochází širokým údolím řeky Jizery a ukazuje malebná zákoutí, které skrývají meandry u obce Rakousy.

Ze Žluté Plovárny se vydáte směrem k Boučkově statku, v jehož prvním patře je Maloskalská galerie s pracemi Josefa Jíry. Odtud pokračuje cesta po již zmiňované cyklostezce k prvnímu visutému mostu, z kterého je krásný výhled na Pantheon a Suché skály. Odtud se pomalu otevírá široké údolí řeky Jizery, do kterého vjedete překonáním druhého visutého mostu u Penzionu a hospůdky Křížky. Zde se můžete jen občerstvit nebo se pozdržet a dát si dobrý oběd. Součástí penzionu jsou i veřejné bezbariérové toalety.

Od penzionu pokračuje cesta do údolí Rakous, kde okolní voňavé louky spásají stáda oveček. Můžete se zde kochat výhledem na vápencové útesy na straně jedné a pískovcovými skalami na břehu protějším. V Rakousích cyklostezka přechází přes železniční most, který vás přivede do osady Loužek. Odtud vede nový asfaltový povrch až do Dolánek u Turnova. Úsek mezi Dolánkami a Loužkem je pro svůj hladký povrch hojně využívaný bruslaři.

Cestu po cyklostezce lze absolvovat i obráceně, tedy z Dolánek na Malou Skálu. Trasa je díky mírnému profilu vhodná i pro rodiny s menšími dětmi.


Vyberte si nejvhodnější trasu z naší nabídky 

Na koloběžkách se toho dá zvládnout hodně. Nejvíce využívaná trasa je již zmiňovaná Greenway Jizera, ale my pro Vás připravili několik dalších tipů na výlety, které se dají absolvovat v nejbližším okolí našich základen. Stačí si jen vybrat, zda si půjčíte koloběžku na hodinu, či déle.

Trasy na jednu hodinu

Připravili jsme pro vás několik tipů na krátké výlety s koloběžkou. Výlety jsou koncipované tak, že výchozí bod je některá z našich základen. Hodinové výlety jsou vhodné zejména pro rodiny s malými dětmi. 

Trasy na půl dne

Tipy na výlety s koloběžkou, které zaberou maximálně půl dne. Výchozími body jsou naše základny podél cyklostezky Greenway Jizera.

PŮJČOVNA KOLOBĚŽEK NISA

V neposlední řadě můžete využít i služeb naší půjčovny lodí a koloběžek v areálu Kristýna. Koloběžku můžete využít pro návrat z některé z nabízených variant splutí řeky Nisy či si jí zapůjčit pro samostatný výlet. Inspiraci najdete na našich stránkách www.pujcovnalodinisa.cz

DOPORUČUJEME:


Provozovatel

Sundisk s.r.o.

Sportovní a kulturní produkce Firemní akce (outdoor,teambuilding) Event marketing

Všechny naše provozovny:

    +420 485 100 500 eshop email Naše služby:
    logo SF