Doporučené trasy pro koloběh

Vyberte si podle svých možností

Nejvíce využívaná trasa na Maloskalsku je cyklostezka č. 17 - Greenway Jizera.  My pro Vás několik dalších tipů na výlety v nejbližším okolí, které rozhodně stojí za to.   

Oblíbený úsek Malá Skála - Dolánky

Trasa vedoucí po cyklostezce Greenway Jizera patří k nejoblíbenějším. Je využívána cyklisty, bruslaři a je perfektní i pro koloběh. Díky mírnému profilu je vhodná i pro rodiny s menšími dětmi. Cesta vede přes tři mosty, překrásnou přírodu a vesničku Rakousy. Na trase si dejte něco dobrého a užívejte si pohledy na krajinu i na řeku. Stojí to za to! 

Malá Skála/Žlutá plovárna - Křížky - Rakousy - Loužek - Dolánky u Turnova

Doba trvání 1-2 hod
Vzdálenost 8,7 km
Vhodné pro děti ano
Občerstvení po cestě Penzion a hospůdka Křížky

Ze Žluté Plovárny pojedete směrem k Boučkovu statku. Odtud pokračujte dál po cyklostezce k prvnímu visutému mostu, z kterého je krásný výhled na Pantheon a Suché skály. Před vámi se otevírá široké údolí řeky Jizery, do kterého vjedete překonáním druhého visutého mostu u Penzionu Křížky, kde se můžete občerstvit a posedět na zahrádce přímo u řeky. 

Pokračujte směr Rakousy a uvidíte voňavé louky, které spásají stáda oveček. Užijte si pohled na vápencové útesy na straně jedné a pískovcové skály na protější straně. V Rakousích cyklostezka přechází přes železniční most, který vás přivede do osady Loužek. Odtud vede nový asfaltový povrch až do Dolánek u Turnova. Úsek mezi Dolánkami a Loužkem je pro svůj hladký povrch hojně využívaný bruslaři.

rezervace

Cestu po cyklostezce lze absolvovat i obráceně, tedy z Dolánek na Malou Skálu a tady se nabízí možnost pro krásný kombinovaný výlet. Čtěte dále.

*Náš tip: Tam na lodi a zpět na koloběžce

Perfektní výlet pro celou rodinu! Z Malé Skály od Žluté plovárny vyjedete na kánoi (máme dvou i čtyřmístnou) a z Dolánek se vrátíte zpět na koloběžkách. Celá cesta i s přestávkami a pauzou na jídlo v Dolánkách či v Křížkách trvá 4-5 hodin. Tenhle výlet si rozhodně nenechejte ujít!

Dolánky u Turnova - Loužek - Rakousy - Křížky - Malá Skála/Žlutá plovárna

Doba trvání 1-2 hod
Vzdálenost 8,7 km
Vhodné pro děti ano
Občerstvení po cestě Penzion a hospůdka Křížky

rezervace

Greenway Jizera proti proudu řeky

Následující výlety hravě zvládnete i s vašimi dětmi. Jsou krátké a vedou po snadno sjízdných cestách.

Malá Skála - Líšný 

Ideální trasa na hodinovou projížďku i s malými dětmi, kratší 1,5km dlouhý úsek s občerstvením v Líšném. Vhodné i pro malé děti, tento úsek není přelidněný a vede proti proudu řeky.

Doba trvání 0,5 hod
Vzdálenost 1,5 km
Vhodné pro děti ano
Občerstvení po cestě Galerka Líšný

rezervace

Sjezdy z Kopaniny

Jestli vás nudí jízda po rovinkách a chcete trochu adrenalinu, zkuste sjezdy od Chaty Kopanina. Mapu tras pro sjezdy najdete přímo u chaty. Můžete si vybrat z několika možností sjezdů na koloběžkách na Žlutou plovárnu/Malou Skálu nebo do Kempu v Dolánkách. Nejoblíbenější sjezdovou trasou je sjezd na Malou Skálu přes Frýdštejn. Trasa vede po silnici, většinou po málo frekventovaných komunikacích. Tento sjezd je nejčastěji doporučován zejména z důvodu velice kvalitního asfaltového povrchu bez větších nerovností.

Nabízíme tyto možnosti:

*Vývozy realizujeme po předchozí domluvě. Klienty vyzvedáváme buď v naší půjčovně v Kempu Dolánky nebo v Infocentru Maloskalsko.
Pro sjezdy nabízíme helmy a mapu tras pro sjezdy. Cena za vývoz se připočítává k ceně za zapůjčení koloběžky za každou osobu. Helmy jsou v ceně půjčovného. Vyvážíme vždy skupinu  maximálně 8 osob. Větší skupiny po individuální domluvě. 

Více o trasách sjezdů najdete v našem blogu.

do blogu

Další tipy na zajímavé výlety s koloběžkou najdete v odkazech níž. Výchozími body jsou naše základny podél cyklostezky Greenway Jizera.

Trasy na hodinu

Trasy na půl dne

Pro zakoupení vybavení a dárkových poukazů navštivte náš eshop.        eshop