Vozítka GO Karts

V polovině prázdnin do sortimentu sítě SUNDISK Family v okolí řeky Jizery, tedy i na Žlutou plovárnu, přibyla Vozítka GO Karts.

Šlapací vozítka GO Karts vyrobila holandská firma BERG. Šlapadla jsou složena ze 4 kol, volantu a sedátka. U několika modelů lze přidat i druhé sedátko s nosností do 30kg pro povožení vašich ratolestí. Tato autíčka nejsou zdaleka jen pro děti, můžete si je zapůjčit a krom areálů Žluté plovárny na Malé Skále můžete na těchto vozítkách vyrazit po cyklostezce do nedalekého Líšného, kde se můžete zastavit na občerstvení a opět se vrátit na Žlutou plovárnu, což je takový kratší výlet a pro zdatnější tu zde máme tip výletu až do Kempu v Dolánkách u Turnova. Trasa je dlouhá 7km, vede neustále po cyklostezce Greenway Jizera, tudíž se nemusíte bát nebezpečí motorových vozidel. Po cestě je zde možnost se zastavit na občerstvení v hospůdce v Křížkách, která je zhruba v polovině cesty do Dolánek. V Křížkách vám bude nabídnuto teplé jídlo, polévka, nepřeberné množství nápojů nebo také pravá česká točená zmrzlina, která za parných letních dnů určitě osvěží. Pokud se ani na jednu trasu necítíte a chcete si vozítka pouze vyzkoušet, můžete využít areál Žluté plovárny na Malé Skále, který vám je pro ježdění na vozítkách plně k dispozici. 


Velmi oblíbený je právě areál Žluté plovárny na Malé Skále, který nabízí široké zázemí pro návštěvníky. Areál je otevřený non-stop, neplatí se zde žádné vstupné. K dispozici je sluneční louka 3500 m2 s dětskými atrakcemi, WC, občerstvením a půjčovnou sportovních potřeb. Vzrostlé stromy naopak poskytují za horkých dní příjemný stín. Za mírný poplatek lze využít i hřiště na plážový volejbal nebo antukové hřiště na nohejbal či volejbal, půjčit si pétanque nebo frisbee. V půjčovně lodí si můžete kromě kanoí a raftů na splutí určitého úseku řeky půjčit také paddleboardy či využít naší vodácké školy. Ke koupání je využíván hlavně prostor nad vodním stupněm se sportovní propustí, kde je vytvořeno několik pohodlných vstupů do řeky. Břeh před plovárnou nabízí pozvolný vstup do vody a je tedy vhodný i pro malé děti. A pokud vás omrzí vodní radovánky, můžete vyrazit prozkoumávat okolí na koloběžkách.


Z trochu jiného soudku je možnost návštěvy jediné veřejnosti přístupné hvězdárny v libereckém kraji a to v Turnově. Po předchozí dohodě nabízí návštěvníkům denní i večerní pozorování oblohy, pro větší skupiny nebo školy rovněž vzdělávací pořady. Informace na webu hvězdárny.

Pro zakoupení vybavení a dárkových poukazů navštivte náš eshop.        eshop