Stav vody v Jizeře

Množí se nám dotazy na sjízdnost řeky Jizery v úseku Malá Skála Dolánky a Dolánky. Jsme rádi, že se přes nás dnes v noci přehnala bouřka s vydatnými srážkami a voda v Jizeře stoupla na pohodových 6 kubíků. Splavnost Jizery v úseku Malá Skála - Dolánky je pohodová od 100 cm výšky (nyní 111 cm) a 5ti kubíků průtoku.

Na detailní mapu sjízdnosti Jizery se můžete podívat například zde http://www.pla.cz/portal/sap/cz/PC/CelkovaMapa.aspx?oid=3&data=1.

Na mapě povodí Labe vidíte, že řeka Jizera má v tuto chvíli standradní průtok (zelená barva) na celém jejím středním a spodním toku a pro splouvání na lodích je tak stav vody ideální a vody v řece je dostatek.

Zkušený vodák si ovšem v úseku Malá Skála Dolánky poradí i s průtokem vody kolem 3 cm3s-1, resp. výšky kolem 100 cm (vodočet v Železném Brodě). Jen je občas nutné hledat ty správné cestičky a jazýčky a obzvláště pod Malou Skálou při projíždění kolem Ostrova být připraven na občasné rychlé reakce, aby člověk neskončil na mělčině.

Další informace o sjízdnosti Jizery najdete například na stránkách Českého hydrometeorologického ústavu http://hydro.chmi.cz/hpps/hpps_oplist.php?srt=&fkraj=10077&kat=ACTHQ&ok=Vyhledat 

Pro zakoupení vybavení a dárkových poukazů navštivte náš eshop.        eshop