Most přes Jizeru v rekonstrukci

Vodácká sezóna se pomalu, ale jistě blíží a my přinášíme aktualitu z povodí řeky Jizery. Letos dojde k rekonstrukci 2 mostů na tocích Jizery a Kamenice, které jsou již v havarijním stavu. Most v Železném Brodě a most přes Kamenici v Navárově.

V Železném Brodě letos v březnu započne rekonstrukce jediného silničního mostu přes Jizeru široko daleko. Most po silnici bude zcela neprůjezdný až do předpokládaného konce, který je stanoven na říjen 2015. Pro silniční dopravu jsou připraveny objížďky. Vodákům důrazně nedoporučujeme se pohybovat v okolí rekonstrukce. Konstrukce a různé podpěry mostu za jeho rekonstrukce mohou být skryté i pod hladinou řeky, proto doporučujeme v případě splouvání řeky ze Spálova vystoupit na břeh dostatečně brzy, lodě přetáhnout po břehu a ke stavbě se vůbec nepřibližovat.

GPS: 50.6416481N, 15.2548203E

Nesmíme zapomenout ani na rekonstrukci mostu přes řeku Kamenici v Navárově, kde je koryto upraveno pro potřeby stavby a taktéž zde splouvání řeky ani pohyb vodáků v prostoru mostu není možný. Naplánované ukončení stavby je zde na konec srpna letošního roku.

GPS: 50.6784575N, 15.3167433E

 

Tyto komplikace by všas neměly ohrozit provoz a celou letošní sezónu. Těšíme se na vás v půjčovně lodí Jizera na Žluté plovárně. :-)

Pro zakoupení vybavení a dárkových poukazů navštivte náš eshop.        eshop