Krátké trasy na koloběžkách

Tipy na výlety, které zvládnete za hodinu

Pokud dáváte přednost kratším sportovním zážitkům, máme pro vás několik tipů na výlety na koloběžkách, které zvládnete do hodiny. Časový odhad je orientační, každý si jede svým tempem, někdo se rád zastaví a rozhlídne do kraje. 

Dolánky - žel. most v Rakousech - Dolánky

Z půjčovny v Dolánkách vyrazíte po cyklostezce Greenway Jizera směrem na Malou Skálu. Silnice je téměř rovná a po hladkém asfaltu, takže ubíhá velmi rychle. Cestou uvidíte na protějším břehu hospodu Zrcadlová Koza a prudké svahy do údolí Jizery. Asfaltová cesta vede do osady Loužek, kde se nachází i železniční most do obce Rakousy. Z mostu přes Jizeru je krásný výhled na celé údolí Rakous, ve kterém se pasou ovečky a čas jako by se tam zastavil. Odtud se stejnou trasou vracíte zpět do Dolánek.

Dolánky - Bartošova pec - Dolánky

Ze půjčovny v Dolánkách vyrazíte po modré turistické značce, která vede krásným údolím Vazoveckého potoka, kolem tajuplné Bezednice, historických sádek s pstruhy, bývalých mlýnů a starých stavení. V celém údolí je nová asfaltová cesta a proto je tento úsek i hodně navštěvovaný inline bruslaři. Na konci Vazoveckého údolí je Bartošova pec, která je vyústěním velké podzemní jeskyně, kterou protéká mocný pramen, z něhož se na povrchu stává již zmiňovaný Vazovecký potok. Odtud se po stejné trase vracíte zpět. Cesta je nenáročná a je vhodná i pro menší děti.

Dolánky - Turnov - Dolánky

Další příjemnou trasou je cesta podél náhonu Jizery do Turnova. V Turnově se můžete zastavit na zmrzlinu v cukrárně u divadla a pak se napojíte nejprve na žlutou turistickou značku vedoucí přes autobusové nádraží k vlakovému nádraží. Za mostem přes Jizeru (na rohu u knihkupectví) se dáte po červené značce proti proudu Jizery. Cesta Vás povede podél hlavního koryta Jizery až pod vápencové útesy, na nichž stojí zámek Hrubý Rohozec. Pod skalními útesy vyvěrá pramen, jehož voda protéká puklinami v pískovci a vápenci celé oblasti Rohozce a Ondříkovic. Voda v této oblasti (Rohozce a Vazoveckého potoka) je velmi kvalitní, a proto je i zdrojem vody pro nedaleký pivovar. Od pramene pokračuje cesta kolem bývalých zámeckých rybníků, které před časem prošli rekultivací a přivede Vás zpět do Dolánek.

Žlutá Plovárna - Líšný - Žlutá plovárna

Jste-li úplný začátečník nebo máte malé děti, volte tuto trasu. Úsek cyklostezky Greenway Jizera mezi Líšným a Malou Skálou je méně frekventovaný.

 

Pro zakoupení vybavení a dárkových poukazů navštivte náš eshop.        eshop