Jez na Malé Skále nově opraven!

Jsme rádi, že několikaměsíční úsilí se povedlo dotáhnout do zdárného konce a již tento víkend můžete vyzkoušet jízdu po nově upraveném jezu na Malé Skále. Po nedávné celkové rekonstrukci se průjezd šlajsnou stal pro některé méně zkušené vodáky malou noční můrou. Po pravé straně čouhaly z vody nebezpečné ostré kameny, proudnice hnala lodě na protější břeh přes skryté kameny pod hladinou a mnoho lodí se často cvakalo. Vytažení lodí a případné vylejvání také nebylo snadné, protože u břehu byly kameny nepravidelně a nebezpečně rozmístěné a nebylo jednoduché se přes ně dostat až na břeh. 

Nyní po zásahu bagru bude možné zastavit v tišinách hned pod jezem na obou stranách. Zastavení v tišině, přejezdy ve válci a výjezdy do proudu - tyto techniky trénujeme hlavně na kajacích a při výcviku jízdy na divoké vodě.

I obyčejné splutí na kanoi a pokračování v jízdě bude bude nyní snazší a bezpečnější. Při pravé straně pod jezem vznikla malá hrázka, která usměrní proud, který nebude mířit na protější břeh. Koryto je také vyčištěno od velkých kamenů na dně a když se vodákovi přihodí "čochtan," riziko odřenin, či rozbitých kolen bude minimální.

Přejeme vám šťastnou plavbu!

Žlutá plovárna - tradiční půjčovna lodí na Jizeře a Nise

Oprava Oprava

Pro zakoupení vybavení a dárkových poukazů navštivte náš eshop.        eshop